Hudební výchova pro děti trochu jinak

Hudební školy YAMAHA působí po celém světě a patří se svými 700.000 žáky a 20.000 učiteli k největším organizacím svého druhu. Vznikly v Japonsku v roce 1954, od roku 1967 fungují v Německu a od roku 1994 působí v České a Slovenské republice. Zásada Hudební školy YAMAHA zní: "Není nehudebních lidí. Jsou jen nerozvinuté talenty!"

Naše hudební kurzy Yamaha zahrnují v současné době program pro předškolní děti s dospělým doprovodem.

Zkušenost ukazuje, že děti, které jsou odmalička hudebně vedeny, rozvíjejí kromě hudebních vloh také své kognitivní schopnosti.

V kojeneckém věku vede poslech hudby a „hudební brebtání“ písní k intenzivnímu propojování sítě nervových buněk v mozku. Při intenzivním a aktivním prožívání hudby zvládají děti v tomto věku hudební komunikaci jako svoji druhou mateřskou řeč.

Ve věku od čtyř do pěti let dochází u dětí k výraznému rozšíření slovní zásoby. To je doba, kdy mají ideální předpoklady k pochopení hudebních vztahů a souvislostí.

Neocenitelným vedlejším efektem je skutečnost, že společným muzicírováním dochází k nesrovnatelně výraznějšímu rozvoji sociálních schopností a vztahů.

 

Proč je důležité začít s hudebním vzděláváním tak brzy?

„Časová okna“ jsou otevřená po určité krátké období v životě dítěte a pouze tehdy je možný vysoce kvalitativní specifický rozvoj. Děti můžeme skutečně hudebně „obdarovat“, nabídneme-li jim včas to pravé.

Vice informací o raném hudebním vzdělávání naleznete zde.

 

 

Novinky

Chcete přijít na ukázkovou hodinu zdarma, nebo máte nějaký dotaz? Kontaktujte nás.

Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole jz9Oqd9

Buďte s námi na Facebooku