Keramika s prvky metodiky Kreslení pravou mozkovou hemisférou s Bárou ve středu v 16 h  (cena za hodinu včetně materiálu 250 Kč)

 

HLINĚNÝ SVĚT

Keramická hlína je dobře známým a vhodným materiálem, který pomáhá rozvíjet vnímání světa.

Kroužek keramiky je tedy hlavně zážitkem vlastní tvořivosti a bude se v něm: krájet, plácat, hladit, dloubat, stavět, děrovat, trhat, bouchat, mačkat, lepit na sebe...

Při setkání s keramickou hlínou jsou děti uvolněné, spontánní, přirozeně tvořivé. V tomto kroužku budou mít prostor, aby takové zůstaly. Důležitý je prožitek a radost při práci s hlínou a s vytvořenými výrobky.

Náplň a způsob práce:

  • nabízené činnosti vycházejí ze základních keramických technik modelování upravených pro nejmenší děti. Jednoduché činnosti: plácání, bouchání, hnětení, tlačení, mačkání, hloubení, hlazení, trhání, píchání, řezání, stavění, zdobení, malování...
  • lektorka pro inspiraci dětí předvádí různé možnosti práce s hlínou, s glazurami a engobami
  • důležitá je radost z práce, možnost experimentování a objevování vlastní tvůrčí síly
  • mají možnost experimentování s hlínou, vodou a nástroji ( tupý nožík, váleček, očko atd.) v rámci přijatelných hranic a pravidel
  • děti se sami "obsluhují", mají volnost ve výběru pomůcek k modelování
  • děti si vybírají činnosti podle zájmu. Jejich spontánním opakováním se v nich zdokonalují
  • po skončení práce, děti omývají použité nástroje a pomůcky a ukládají je na svá místa 

 

  
Kreslení pravou mozkovou hemisférou

 Jako je čtení či psaní naše naprostá přirozenost, je i kreslení činnost, kterou mohou umět všichni. V těchto hodinách začnete pracovat na svém rozvoji, vnímat svou tvořivost, sebevědomí, trpělivost,  schopnost vidět sám sebe. Budeme si povídat, budeme kreslit, budeme cvičit, budeme si pomáhat a spolupracovat. Ale i uznat, že se mi něco nepovedlo a já teď musím vzít gumu a předělat to.
Zkrátka, budeme si ukazovat, že to jde a to s humorem a radostí.

   DĚTI SE NA KURZU BUDOU UČIT:

·objevit v sobě dosud nepoznané schopnosti, možnosti a dovednosti

·vidět věci kolem sebe takové, jaké ve skutečnosti opravdu jsou

·věřit sami sobě a své tvořivosti

·poznávat, že kreslení je vhodná forma relaxace

 

   Kreslení pravou mozkovou hemisférou DĚTI - TUŽKA 

Kroužek TUŽKA pro děti je základním kurzem a výchozím pro kroužek PASTELKY a PASTELY. Děti se stejně jako v kurzu pro dospělé naučí vnímat drobné detaily, které jsou základem pro kreslení. Procvičí si schopnost být trpělivý, být se sebou a se svým výtvorem spokojený. Budou se učit vidět na první pohled, co se povedlo a z toho, co se nepovedlo, vytěžit zisk a ne se tím trestat. V hodinách kroužku se naučí pracovat s různými druhy tužek a používat gumu různými způsoby. Základem tohoto kroužku je pochopit techniku stínování.

 

 

 

Kreslení pravou mozkovou hemisférou DĚTI – PASTELKY

 

PASTELKY navazují na kroužek TUŽKA. Děti se naučí překrývat barvy přes sebe. Uvidí, jak se barvy tvoří a jak působí na lidskou psychiku a dokážou měnit náladu. Dále se naučí TRICOLOMETRII, což je kreslení barevného spektra pouze se třemi pastelkami.

 

 

 

 
Kreslení pravou mozkovou hemisférou DĚTI – PASTEL

 

PASTEL navazuje na kroužek PASTELKY. Děti se naučí pracovat se suchými a olejovými pastely, které se nanáší prsty a pomocí fixace se tyto pigmenty překrývají. Bude se pracovat také se šablonami. Součástí kroužku bude i ENKAUSTIKA, oblíbená technika roztavování voskových pastelů a tvoření zajímavých abstraktních obrázků, z kterých si děti budou vyrábět koláže.

 

 

 

                                                       

 

 

 

 Přihlásit  či dotazovat se můžete přes email info@you-me.cz , či na tel. 731 109 137.

 

 

 

 

 

 

Uložit

Novinky

Chcete přijít na ukázkovou hodinu zdarma, nebo máte nějaký dotaz? Kontaktujte nás.

Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole w5Rx9o1Igz

Buďte s námi na Facebooku