Lesní školka Montessori Praha

 

Aktuální program v You&Me

 

První lesní školka fungovala v roce 1954 v Dánsku, od té doby se tento nenásilný a pro děti příjemný způsob výchovy rozšířil do řady vyspělých zemí. Naše pojetí lesní školky v Praze se snaží propojit Montessori přístup s ekologickou výchovou a chápáním přírody jako přirozené učitelky.

Příroda je učitelka i hřiště

Pobyt v přírodě nabízí řadu nenásilných podnětů, děti se tak mohou přirozeně rozvíjet. Časté pobyty venku mají nemalý dopad na postoj k přírodě jako takové a příjemnou formou rozvíjí fyzickou i duševní kondici dětí. Příroda je bezpečným hřištěm, které dětem připraví zajímavý program i různorodá místa a podmínky. Děti se učí vnímat a pozorovat své okolí, navíc mají dostatek prostoru pro širokou škálu různých činností a her.

V přírodě každý den

Jedním z přístupů lesní školky je pobyt venku za každého počasí. Děti se tak učí poznávat přírodu za různých podmínek a v různých obdobích, osvojí si základy přírodních cyklů i soužití s přírodou. Klidné a příjemné prostředí rozvíjí u dětí kreativitu a zároveň je učí řadu věcí o našem okolí.

Zdravý pohyb a zdravá strava

V lesní školce mají děti dostatek příležitostí k pohybu, příroda poskytuje dostatek přirozených prvků pro všechny druhy aktivit. I při pobytu v přírodě zajišťujeme dětem zdravou a vyváženou stravu.

Montessori a lesní školka

V naší lesní školce se snažíme propojit Montessori přístup s každodenním pobytem v přírodě. Lektoři dohlíží především na bezpečnost dětí, zatímco příroda poskytuje dostatek podnětů. Děti se učí přirozeným způsobem a v klidném prostředí. Bez záplavy hraček, shonu a elektroniky si musí vystačit s přírodními materiály a prostředím, učí se tak budovat vztahy nejen mezi sebou, ale také s přírodou. Neváhejte se za námi v Praze podívat a vyzkoušejte si lesní školku. Podrobnosti o termínech naleznete v našem ceníku.

Novinky

Chcete přijít na ukázkovou hodinu zdarma, nebo máte nějaký dotaz? Kontaktujte nás.

Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole w3v1Ndb1Dy0

Buďte s námi na Facebooku