Hudební dílny

(2 měsíce – 2 roky) Miminka

ÚT 11:00–11:45 s rodiči | 30 lekcí 7500 Kč či 15 lekcí 4050 Kč

Proč tak brzy? Mnoho rodičů začne svému miminku zpívat či říkat básničky - bez ohledu na množství jejich vlastních předchozích hudebních zkušeností. Sluch je jeden z hlavních smyslů, který děti spojuje s okolním světem před narozením. Sensitivní fáze pro rozvoj jazyka probíhá v tomto věku velice intenzivně a právě v tomto věku se tvoří základy pro rozvoj jazyka. S nejmladšími dětmi se ladíme do společného rytmu mnoha způsoby: Pracujeme s hrou na tělo a procvičujeme všechny končetiny. Dáváme dětem dostatek času na poznávání prvních hudebních nástrojů a způsobů hry na ně. Prožíváme hudbu se svými i s cizími dospěláky, vzájemně jsme si inspirací. Pozorování je pro nás důležitá část učení a spolubytí, proto si ho užíváme, ať už v roli pozorovatele či pozorovaného. Učíme (připomínáme si) dětské říkanky, básničky, lidové písničky, ukolébavky, které si možná broukaly i naše prababičky. Poznáváme i hudbu jiných kultur a písničky, které si zpívají děti jinde na světě.

(2 – 4 roky) Batolata

ÚT 10:00-10:45 a ČT 15:00–15:45 s rodiči | 30 lekcí 7500 Kč či 15 lekcí 4050 Kč

S batolaty klademe důraz na rozvoj jazyka a pohybu skrze vnímání a vytváření rytmů, pohybu a zpěvu. Hudebním cítěním podporujeme emocionální i sociální interakce. Seznamujeme se s rytmickými a melodickými nástroji a způsobem hry na ně. Dopřáváme dětem prostor k rozvoji jejich většího i menšího pohybu a objevování prostoru. Společně rytmizujeme, zpíváme lidové i umělé písně a hrajeme na hudební nástroje. Seznamujeme se aktivně s hudbeními pojmy jako dynamika, tempo a způsob hry. Rodiče jsou vzorem a pomocníkem nejen svému dítěti, ale i dalším dětem přítomným v kurzu. Pozorujeme se a vzájemně se inspirujeme.

(4 – 6 let) Předškoláci

ČT 16:00-17:30 s rodiči nebo bez | 30 lekcí 10500 Kč či 15 lekcí 5550 Kč

Ve skupince starších muzikantů rozvíjíme improvizaci a spolupráci ve skupině, seznamujeme se se základy hudebního zápisu, rozšiřujeme slovní zásobu, zkoušíme si zpěv na mikrofon, tančíme a prohlubujeme hru na hudbení nástroje podle not i podle sluchu - písně lidové, umělé, cizí i vlastní tvorbu. V tomto věku se již děti věnují více oblastem, které je baví - někdo miluje hudební teorii - tanec - hru na jednotlivý nástroj - zpěv - hudební techniku... Dostatek času a různorodost věku umožňuje prohlubovat spolupráci v týmu a dává prostor i individuálnímu hudebnímu rozvoji. Učíme se rozeznávat a vyjádřovat své pocity skrze hudbu.

(7 – 16 let) Kapela/band s Editou a Davem

ÚT 17:00–17:45 7-10 let bez rodičů | 10 lekcí 3500 Kč
ÚT 17:45–18:30 11-16 let bez rodičů | 10 lekcí 3500 Kč

Česko-anglický hudební projekt, kde se kromě hudby zaměřujeme i na práci s vlastními emocemi a týmovou spolupráci. Obsah je přizpůsoben věku, náladě a dovednostem skupiny. Většinou pracujeme s aktuálními hity, které si děti samy navrhnou. Vždy se jedná o propojení hlasu, těla a hudebních nástrojů. Každý člověk je jiný, a proto dětem nabízíme široké spektrum hudby, kde se mohou realizovat. Někdo se od začátku drží jednoho nástroje, jiný chce vyzkoušet všechny. Zatím pracujeme s těmito oblastmi: bicí – cajony, bubny perkuse – shakery, rumbakoule, kastaněty, dřívka, triangly, činelky…. melodické nástroje – klávesy, kytara, ukulele, flétna, zvonkohry…. tanec, zpěv Ale přinést si můžete i svůj nástroj, na který již hrajete nebo hrát chcete. Vyzkoušíme si i základy práce s ozvučovací a nahrávací technikou (mikrofony, mixpult…). Cílem je společný prožitek hudby a vytvoření hudebního díla, kde má každý ve skupině svou speciální roli (zpěv/tanec/hra na hudební nástroj). Během projektu si procvičíme – díky rodilému mluvčí – i angličtinu, ale pokročilost v jazyku není podmínkou účasti. lektoři: Dave Mendez – rodilý mluvčí (Londýn), muzikant a učitel Edita Čechová – učitelka a hudebnice

Chcete-li se přijít podívat na ukázkovou lekci hudby, přihlašte se zde>>

Novinky

Chcete přijít na ukázkovou hodinu zdarma, nebo máte nějaký dotaz? Kontaktujte nás.

Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole w6w2Pgq4Lm

Buďte s námi na Facebooku