Hrajeme a zpíváme už od plenek!

KDYŽ TĚLO I SRDCE NASLOUCHAJÍ A ZPÍVAJÍ...
...JE TU HUDBA


„Hudba je nehmotná věc, která dělá hmotné změny.“
Hudba nám umožňuje sdílet své pocity, naladit se na společný rytmus. Hudba nám umožňuje propojit se s okolím i sami se sebou.

„Hudba léčí.“
Skrze hudbu můžeme dětem dát prostor, kde mohou vybít svou přebytečnou energii, načerpat ji, když ji potřebují a sdílet, když přebývá…

„Hudba může fungovat jako stroj času.“
Můžeme si díky ní vybavit pocit, který jsme měli při poslechu stejné skladby před mnoha lety. A nejen to: Kromě připomenutí toho, jak jsme se cítili, nám umožňuje i pracovat s naší aktuální náladou. Při poslechu hudby si můžeme dovolit vyjádřit emoce, které jsme neměli čas, odvahu nebo prostor dát najevo, když se v nás objevily. Můžeme si vyzkoušet a osahat celou škálu pocitů a při aktivním zapojení se do hudebního procesu se prožitek a efekt násobí.

„Hudba je stejně velká jako Vesmír.“
Každý je jiný. Někdo chce hrát na buben, klávesy, někdo chce raději zpívat, tančit, někoho fascinuje hudební nauka či hudební (ozvučovací, nahrávací) technika. Někdo se cítí lépe v roli spoluhráče, sólisty, organizátora, rebela či v roli pozorovatele.

HUDBA SRDCEM

Vybereme si skladby, které nás oslovují a najdeme v nich při hraní a zpívání to, co nám rezonuje. Budeme věnovat čas a prostor vlastním náladám, pocitům, prožitku, fantazii a pozorování… Vyjádříme vše, co námi hýbe a zpívá a vytvoříme i vlastní kousky. Zapojíme i nahrávací techniku a nejlepší metodu učení – pozorování.

Přihlaste své dítě k nám do hudebních dílen >>

Novinky

Chcete přijít na ukázkovou hodinu zdarma, nebo máte nějaký dotaz? Kontaktujte nás.

Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole i2e4Cza8Ka

Buďte s námi na Facebooku